RSS

Vzhľadom k tomu, že naša web stránka je často aktualizovaná, rozhodli sme sa zjednodušiť  Vám prístup ku všetkým novinkám, ktoré sa na našom webe vyskytnú. Pomocou RSS   technológie môžete jednoducho dostávať všetky aktuálne zmeny na našej stránke do Vášho mobilu alebo počítača.
 

Čo je RSS?

Technológia RSS umožňuje užívateľom Internetu prihlásiť sa k odberu noviniek z webu, ktorý ponúka RSS zdroj. Ide o veľmi jednoduchý spôsob, ako zo stránok sťahovať iba to, čo je na nich nové, rovnako ako z mailového servera sťahujete iba neprečítané e-maily.

Ako to funguje?
Software určený k práci s RSS kanálmi sa označuje ako RSS čítačka. Môže sa jednať o samostatný špecializovaný program, o plugin do iného programu, táto funkcia môže byť v inom programe priamo vstavaná, prípadne sa môže jednať o webovú aplikáciu poskytujúcu túto funkčnosť (napr. Google Reader či NetVibes, alebo RSSTab). Pokiaľ niektorý webový server ponúka RSS kanály, obvykle to indikuje ikonkou, ktorá vedie priamo na URL príslušného zdroja, ktorý užívateľ zadá do čítačky a tá potom zobrazí zoznam všetkých takto sprístupnených článkov (či iných odkazov). Čítačka potom pravidelne kontroluje toto URL a zobrazuje nové položky.